We wtorek, tj. 15 października 2024r. odbyło się ogłoszenie zwycięzców w poszczególnych kategoriach corocznego plebiscytu na najpopularniejszego nauczyciela. Kandydatów było naprawdę wielu, bowiem każdy nauczyciel mógł zostać wybrany w dowolnej kategorii. Wytypowanie Pana Radosława Żurawskiego na NAJPOPULARNIEJSZEGO NAUCZYCIELA stało się już tradycją. Gratulujemy również wszystkim nauczycielom, którzy zwyciężyli w innych kategoriach:
MIŁY POSTRACH - PANI JUSTYNA CAŁUS
GLOBTROTER - PANI EMILIA GŁÓD
GEN Z - PAN MICHAŁ JERUSZKA
DRESS TO IMPRESS MODEL - PANI WERONIKA CHLIPAŁA
SPORTSMAN - PAN GRZEGORZ STOLARCZYK
ANIELSKIE SERCE - PANI JOANNA ROSIŃSKA
FLESZ - PANI LIDIA PELC
SOKOLI WZROK - PANI AGNIESZKA FERENC-HORODECKA
PASJONAT - PAN WALDEMAR KOPACKI
8 października na zebraniu samorządu w obecności pani wicedyrektor Magdaleny Buczel zostały ogłoszone wyniki wyborów. W głosowaniu wzięło udział 221 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 4 kandydatów. Oddanych zostało 218 ważnych głosów. Komisja wyborcza w składzie: Antonina Runowska, Maja Bielczakowska, Kinga Opałka, Oliwia Puchała, Kalina Oleksy i Franciszek Badora, czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania.
OLIWIER KOZIKOWSKI I KAKSYMILIAN CEGIELSKI – PRZEWODNICZĄCY
MAISON ALKHATIB I HANNA BOGDAŁA – I ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO
MATEUSZ WILCZYŃSKI – II ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO
"Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,
aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,
którzy razem uczą się, działają...,
żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał...,
żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,
pilnował porządku i praworządności...
to nie tylko praca, ale i walka...
w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".
Janusz Korczak
W dniu 3 października 2024r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Było to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Głosowanie było tajne. Każdy uczeń naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata na przygotowanych kartach wyborczych. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie samorządu - pani Agnieszka Ferenc-Horodecka i pan Radosław Żurawski. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.
Choć Dzień Chłopaka nie ma zbyt długiej tradycji, a jego geneza i historia nie są do końca jasne, to wiadomo, że obchody jego zapoczątkowano na wyspach Trinidad i Tobago w 1999 r. Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował specjalną akcję, która objęła zarówno starsze klasy 4-8, jak i młodsze dzieci z klas 1-3. W tym dniu przedstawicielki samorządu odwiedziły każdą klasę, rozdając chłopcom słodkie upominki. Dzięki tej inicjatywie wszyscy chłopcy, niezależnie od wieku, mogą poczuć się wyjątkowo, a cały dzień jest pełen ciepła i integracji w całej szkole.
Początki są trudne, ale nasz samorząd uczniowski się nie poddaje. Już dziś, tj. 3 września odbyło się pierwsze zebranie. Zostały omówione następujące sprawy m.in. dni tematyczne oraz ustaliliśmy termin cotygodniowych spotkań. Na pierwsze spotkanie nie dotarli przedstawiciele wszystkich klas, mimo to już zaczęliśmy działać!
1 września 2024 roku na Cmentarzu Żołnierzy Polskich we Wrocławiu nasza szkoła uczciła pamięć poległych i pomordowanych polskich obywateli najtragiczniejszej w historii ludzkości i naszego kraju wojny. Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia warty honorowej i pocztów sztandarowych, odczytania listy poległych żołnierzy września 1939 r. i 2. Armii Wojska Polskiego, uczestników walki podziemnej. Następnie odśpiewano hymn państwowy.
Naszą szkołę reprezentowała Pani dyrektor Beata Reus, Pani wicedyrektor Magdalena Buczel, opiekunowie samorządu uczniowskiego Pani Agnieszka Ferenc-Horodecka, Pan Radosław Żurawski, opiekun pocztu sztandarowego Pan Waldemar Kopacki i uczniowie – Antonina Runowska, Zuzanna Pacześniak
i Oliwier Dukiewicz.